• BLUE HOLE

Blue Hole & Azure Window

Dwejra, bo tutaj znajduje się osławiony Blue Hole oraz Azure Window, to zachodnia strona wyspy. Poza punktem koronnym w postaci Blue Hole zajdziemy tutaj inne bardzo ciekawe miejsca nurkowe w postaci Inland Sea lub wielu interesujących jaskiń.


Blue Hole na Gozo to najfajniejsze, najbardziej relaksujące nurkowanie rekreacyjne i techniczne z głębokościami 50+. Maksymalna głębokość jaką, osiągniemy w samym Blue Hole to 17 m, a wypłynięcie pod łukiem na pełne morze jest już na 7 m. Na dnie znajduje się wejście do jaskini, w której możemy zobaczyć piękne congery ukryte w zakamarkach. Po wypłynięciu z Blue Hole naszym oczom ukaże się delikatnie opadające dno usiane większymi i mniejszymi głazami oraz cała masa podwodnych stworzeń.

Spotkać tutaj można langusty, kraby, ślimaki, ośmiornice, jeżowce, meduzy, mniejsze i większe ryby jak tuńczyki, barakudy, grupery. To taki mały podwodny raj dla podwodnych fotografów.

Nurkowania tutaj można zaplanować na wiele sposobów. Możemy popłynąć w prawą stronę i opłynąć Azure Window. Możemy też popłynąć w lewą stronę, wzdłuż ściany. Dopłyniemy wtedy na 16 m do szczeliny między skałami “komina”, przez który można swobodnie przepłynąć  i wypłynąć  w pobliżu Coral Garden.

Jest to jedno z ciekawszych miejsc na Gozo zarówno nad wodą jak i pod wodą. Bardzo dobrze przygotowana infrastruktura pod kątem turystów. Restauracja, toalety, obszerny parking. Pod wodą dużo życia, duża przejrzystość wody, wspaniała gra światła i rewelacyjne formacje skalne. Minimalne uprawnienia OWD.

Poziom trudności od OWD
Głbokość max. 35m
Back to top
Open Chat
1
Close chat
Hello! Thanks for visiting us. Please press Start button to chat with our support :)

Start